Aktualności | farmacja.pl

Aktualności

15.12.2017

Prezydent odznaczył pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej

Odznaczeni zostali za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Krzysztof PAJĄCZEK

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Izabela MAJEWSKA
Marta PERYCZ
Barbara WALENCIUK

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Adam CHOJNACKI
Anna RYSZCZUK
Paulina SOSIN-ZIARKIEWICZ

15.12.2017

Najwięcej zarabiają informatycy, farmaceuci i ekonomiści

- Kolejny rok z rzędu branża farmaceutyczna i medyczna przeżywa zmiany. Pojawiają się kolejne przejęcia całych firm, bądź tylko części portfolio produktowego.

15.12.2017

Farmaceuci apelują do Ministra Zdrowia w sprawie opakowań leków

- Z polskich aptek codziennie korzysta około 2 mln pacjentów, którym farmaceuci i technicy farmaceutyczni wydają miliony opakowań leków. To sprawia, że na pracownikach aptek ciąży ogromna odpowiedzialność, związana z monitorowaniem poprawności farmakoterapii, ale również prawidłowym odczytywaniem recept i dyspensacją leków ordynowanych przez lekarzy. Proces ten niewątpliwie wymaga niezwykłego skupienia i dyscypliny.

15.12.2017

Za fałszowanie recept grozi mu 8 lat więzienia

Policjanci z tarnogórskiej komendy, zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który przerobił druk recepty, podrobił podpis lekarza i "przepisał" sobie refundowane leki.

15.12.2017

Uzasadnieniem dla nocnego dyżuru apteki jest recepta, a nie tabletka od bólu gardła

Obecni na sesji farmaceuci zgodnie podkreślali, że dyżur nocny jest nieopłacalny, klientów jest jak na lekarstwo, a jeśli już są to kupują pojemniczek na mocz lub prezerwatywy. Ewa Strzelec, właścicielka sieci aptek „Millenium”, zaproponowała radnym nocne dyżury lub dyżur na telefon. Mimo kilku propozycji rozwiązania tego problemu ze strony aptekarzy, radni przegłosowali uchwałę. Za ustaleniem dyżurów głosowało 11 radnych.

15.12.2017

Sądy nakazały wycofanie suplementów diety, które udawały popularny lek ziołowy

W ostatnim czasie na rynku farmaceutycznym w kategorii ziołowych tabletek na gardło pojawiły się suplementy diety o nazwach: "Tymianek i Podbiał wyprodukowany przez firmę Direct Pharma (dawniej Access Pharma) oraz "Tymianek Podbiał" wyprodukowany przez firmę Nord Farm.

14.12.2017

Zamieszania z ZSMOPL ciąg dalszy

Ministerstwo Zdrowia w piśmie do Naczelnej Izby Aptekarskiej informuje, że w chwili obecnej trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw (UD93). Planuje się ograniczyć zakres obowiązków raportowania do ZSMOPL.

14.12.2017

WIF kwestionuje sposób przechowywania w aptekach leków z nikotyną

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty w związku z pojawiającymi się doniesieniami dotyczącymi obecnej praktyki Wojewódzkich Inspekcji Farmaceutycznych stoi na stanowisku, iż ekspozycja w aptekach produktów leczniczych dostępnych bez recepty zawierających nikotynę jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

14.12.2017

Apteka zniknie, bo kończy się umowa najmu. Ofiara "apteki dla aptekarza"?

Jeśli zarząd gorzowskiego szpitala nie zmieni zdania, to od 15 stycznia w lecznicy przy Dekerta nie będzie już apteki. Właścicielowi kończy się umowa najmu szpitalnego korytarza. O sprawie informuje nas w mailu jedna z naszych słuchaczek, której zdaniem szpitalna apteka jest specyficzna, ponieważ można dostać tzw. leki deficytowe. Skąd pomysł likwidacji apteki?

14.12.2017

Oto błędy jakie apteki popełniają najczęściej przy realizacji recept

Tylko w 21 przypadkach na 202 skontrolowane apteki, Narodowy Fundusz Zdrowia nie stwierdził nieprawidłowości w zakresie realizacji recept refundowanych. Pozostałe postępowania kontrolne zakończyły się wystosowaniem do aptek zaleceń pokontrolnych z negatywną oceną podmiotów kontrolowanych (71 postępowań) lub oceną pozytywną i jednoczesnym wskazaniem uchybień, nieprawidłowości (110 postępowań).

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj